SBÍRKA NA OPRAVU SEVERNÍ VĚŽE FARNÍHO KOSTELA UKONČENA!


Drazí přátelé, farníci,

jsem naplněn velkou vděčností Vám všem, kteří jste se zapojili do sbírky na opravu severní věže našeho farního kostela. Je až neuvěřitelné, že během pouhých 21 dnů (od 8. do 28. listopadu) se vybrala celá částka, která chyběla k dofinancování opravy severní věže! Znamená to, že sbírka na severní věž je ukončena a Vaše dary, které můžete i nadále posílat půjdou od nynějška do fondu opravy jižní věže, která by se měla realizovat v příštím roce 2021. Oficiálně spustíme sbírku na jižní věž kostela až poté, co budeme vědět jakou částkou bude muset přispět naše farnost. Samozřejmě, že máme rozpočet opravy, ovšem v této chvíli ještě nevíme, jakou finanční dotaci obdržíme od hlavního donátora (Ministerstvo kultury) a ostatních významných subjektů, které se zavázaly nás finančně podpořit (Olomoucký kraj, Arcibiskupství olomoucké a Město Šternberk). O výši finanční podpory se bude na Ministerstvu kultury rozhodovat až začátkem příštího roku (o průběhu Vás budu informovat).

Minulý týden ve středu 2. prosince proběhl významný akt vložení schránky do makovice severní věže. Z Olomouce přijel pomocný biskup Msgre. Antonín Basler a město Šternberk zastupoval jeho starosta Mgr. Stanislav Orság. Na místě jsme se přesvědčili o zručnosti klempířů, kteří v těchto dnech pokrývají střechu věže měděným plechem. Jakousi „třešničkou na dortu“ bude ukotvení třímetrového železného kříže, který se nyní nachází v chodbě fary, máte tak jedinečnou možnost tento obrovský kříž shlédnout.

Ještě jednou DĚKUJI všem dárcům a vyprošuji Boží požehnání.


Finančně přispět na potřeby farnosti či přímo na opravu věží můžete:
1. v hotovosti (buď faráři, kaplanovi nebo ve farní kanceláři paní účetní)
2. formou bankovního převodu na běžný účet farnosti Šternberk
číslo našeho účtu: 1802820339/0800 (pokud chcete přispět přímo na opravu jižní věže napište do poznámky VĚŽ)
Budete-li potřebovat potvrzení o přijetí daru, tak vám je rádi vystavíme.

severní věž
Antonin Pechal